Поспехі майстроў "гнуткага шляху"

Submitted by ias on сер, 10/04/2024 - 15:02

З 3 па 5 красавіка на базе спартыўнага комплексу "Алімпіец" у Магілёве адбыўся адкрыты Кубак Рэспублікі Беларусь па дзюдо.

У спаборніцтвах удзельнічалі больш за 200 спартсменаў. Медалі разыгрываліся ў індывідуальным турніры і сярод змешаных каманд.

У фінальны дзень спаборніцтва наведаў Міністр па надзвычайных сітуацыях Рэспублікі Беларусь, Старшыня Апякунскага Савета ГА "Беларуская федэрацыя дзюдо" Вадзім Сіняўскі, які ўручыў узнагароды пераможцам.

Каманда Гомельскай вобласці заняла ІІ месца ў агульнакамандным заліку.

Важкі ўклад у агульнакамандную скарбонку ўнеслі студэнты факультэта фізічнай культуры нашага ўніверсітэта.

Залаты медаль заваявалі Паліна Слесарэнка (63 кг) і Андрэй Шымбалёў (90 кг).

Царанкова Аляксандра (48кг) заняла II месца, а Вепа Азізаў (66кг) стаў бронзавым прызёрам турніру.

Віншуем нашых дзюдаістаў і іх трэнера Ігара Віктаравіча Макарава з паспяховым выступленнем! Жадаем хлопцам цікавых паядынкаў і перамог на татамі!